بعد از شب هزار و یکم

هفتاد و یک روزگی


ده هفته و یه روز از کن فیکون شدن زندگی من گذشته و فکر می کنم در حد یک پلک زدن بوده. این وسط اسباب کشی مامان و خواهرک و اومدن خاله از بلاد کفر و بعدش آمدن خواهرم و دوتا فسقلیش هم بوده. مثل بقیه چیزای زندگی من آشنایی م با بچه داری هم باید توی شلوغ پلوغی باشه لابد.

دخترک بزرگ شده. یازده سانت قد کشیده و طبق گفته دکتر اضافه وزن هم داره. الان می خنده و قند تو دلم آب می کنه. از دیروز خیلی قشنگ تو کریرش می شینه و گردنش نمی افته. بعضی اوقات در شب ها اجازه می ده بذارمش روی تخت و خودم هم بخوابم. یه همچین دختر مهربون و با گذشتی دارم من. الانم در عین تعجب من و گوش شیطون کر همین طور بیدار مونده رو تختش و داره به حرفای من و تکون خوردن یه آویز کنار تختش( خیلی اصرار داشتم بالای  چیزی سرش نذارم) گوش می ده و نگاه می کنه.

یعنی کف کردم ها. همش دارم حرف می زنم باهاش. یا لالایی می خونم یا قربونش می رم یا حرف های عادی می زنم، دهن درد گرفتم بدجور. حرف نزنم و فکر کنه حواسم به نیس شروع می کنه به جیرجیر کردن. موزیک هم می ذارم براش اما در کل با صدای من بیشتر حال می کنه که برای خودم  هم امری عجیبه، در این سی و خورده ای سال انقدر از من تقاضای حرف زدن نشده بود که توی این دو ماه و نیم این دخترک داشته. بله به غیر از دست درد و کمر درد و گردن درد، داشتن نوزاد دهن درد هم میاره.

الانم جیرجیرش یکم شروع شده و باید سخن رو کوتاه کنم انگار.

ننوشتن خیلی سخته، وقتی نمی نویسم غمگینم. نه فقط از ثبت نکردن روزها که انگار حرف زدن عادی من همین نوشتنه و انگار که با این همه پرحرفی، لال شدم. سعی می کنم بیشتر آفتابی بشم. مخصون که از فردا همه نخود نخود می شوند و می روند خانه خودشان. مامان و بابا می روند ولایت و خواهرم و دوتا جوجه ش می روند بلاد کفر و من و دخترک می مانیم و حوض مان بعلاوه پیدا کردن خونه و اسباب کشی .

الان هم راستش اومده بودم سرچ کنم درباره آغوشی که وسوسه شدم برای نوشتن. دخترک ما آغوشی دارد این شکلی، خاله ش برایش خریده. اما من همیشه از این  مدل ( +   +  +خوشم می اومده و حالا که دخترک ما به سان کوالا همش می چسبد به من و مچ دست راستم به اندازه یه سکه دو تومنی باد کرده، بیشتر حس می کنم  که به کارم میاد.برای خریدش کلی مغازه ها رو گشتم و نداشتند و فقط توی یه سایت یه مدلش رو پیدا کردم.+

و با توجه به قیمتش نمی خوام ریسک کنم از یه طرف با توجه به این ویدیو فکر می کنم برم پنج متر پارچه بخرم و بدم یکی بدوزه و از یه طرف فکر می کنم رفتن به خرید با این کوچولو کار سختی تریه و می صرفه که همین رو بخرم و خلاصه مرددم.

اوووه دخترم الان دستشویی شماره دو حسابی انجام داد. هم بوش اومد هم صداش. و الان هم غرغر خودش بلند شد. آخه نه دخترم حساسه به تمیزی. دوست نداره این جوری باشه و من باید برم. فعلن.

تاریخ ارسال: یکشنبه 1 شهریور 1394 ساعت 14:18 | نویسنده: آیدا
نظرات (22)
یکشنبه 1 شهریور 1394 14:35
سحر لینک نظر
آیداااااااااااااا
هورا بالاخره نوشتی
پاسخ:
:))
یکشنبه 1 شهریور 1394 14:39
پروانه لینک نظر
آیدا مامان من ما رو با چادر این شکلی می بست به کمرش
فکر کنم بشه از اون ورم امتحان کنی
ک بشه آغوشی
پاسخ:
تو بلدی؟ بگو که بلدی!
یکشنبه 1 شهریور 1394 15:14
بانو سین لینک نظر
ای جااان چه آغوشهای قشنگی .... به نظر که خیلی راحت میاد .... فکر نکنم دوختنش هم کار سختی باشه .... عاشق دخترکم که گوش میکنه به صحبتهات عزیزمممم
پاسخ:
:))
یکشنبه 1 شهریور 1394 15:26
samira لینک نظر
نازی موفق باشی
بالاخره باید استراحتهایی که کردیم از دماغمون در بیارن
یکشنبه 1 شهریور 1394 16:59
سهیلا لینک نظر
ف
پاسخ:
:)
یکشنبه 1 شهریور 1394 20:37
دل آرام لینک نظر
چه خبره؟ خیلی گرون میده که.
یه تیکه پارچه است. به طول 5 متر. بذار به مامان و خواهرم نشون بدم. خیاطن. ببینن میشه چیزی جایگزینش کرد.
پاسخ:
نشون دادید؟
دوشنبه 2 شهریور 1394 14:09
شیرین لینک نظر
آیدا جان سلام
همین مدل دلخواه خودت از همه بهتره، از لحاظ امنیتی همیشه سفارش می کنند بچه طوری در آغوش قرار بگیره که صورتش به سمت بدن مادر باشه و نه رو به بیرون.
می تونی یک پارچه قشنگ انتخاب کنی و اگر از خانم های آذری مسن در اطرافت داری بهت نشون میدن چطوری بچه رو ببندی
بچه که بودم یادمه خانم دایی مرحومم بچه هاش رو با چادر تا شده، همیشه همینطوری به خودش می بست.
پاسخ:
سلام شیرین جان
خانوم آذری اطرافم هست اما وقتی به توصیه شما ازشون پرسیدم بلد نبودند.
خدا رحمتشون کنه.
دوشنبه 2 شهریور 1394 14:35
نوا لینک نظر
خسته نباشی مامان ایدا
کار خوبی میکنی با دختر حرف میزنی چون به حرف زدنش کمک میکنی مامانایی که با بچه کم حرف میزنن یا حرف نمیزنن وتک فرزند دارن احتمال اینکه بچه دیرترحرف بزنه زیاده
این اغوشی که دوست دارین خوبه ولی تا سه چهار ماهگی بعدش سخت وسنگین میشه این مدل کوله پشتیا راحتتره تا وزنهای بالاتر که قد بچه بلندترهم میشه ما تاحدود 9_10ماهگی هم موقع خرید وپیاده روی استفاده میکردیم وراضی بودیم
پاسخ:
من می ترسم دخترک به زبون بیاد و بگه مامان تو روخدا یه دیقه ساکت باش!
از همون مدلی که خودم دارم رو می گی؟ از اونا راضی هستی؟
دوشنبه 2 شهریور 1394 16:32
مینا لینک نظر
انتخاب هات قشنگه - قدیمها به این پارچه ها می گفتن چادر شب !!! البته چادر شب ها چندمنظوره هستند -یکی از کاربرد هاش همین به اصطلاح - اغوش - بود و هست . ولی اشکال همه انتخابهات - گردن بچه است - حتی اگه جلو بسته بشه - . بچه اگه طرف جلو بسته بشه که اصلا دیدش کور میشه . خوب چه کاریه . بزرگتر که بشه -دیگه اینارو قبول نمیکنه - چون میخواد جلو شو ببینه . برای خودت خرج تراشی نکن . اونی که خواهرت خریده که خیلی خیلی از این ها بهتره - قابل تنظیمه - گردن بچه حفظ میشه - به شکمش فشار نمیاد وووو. اگه بزرگتر هم بشه باز اون موقع مناسب همون سن رو بخر. معمولا این وسیله تا زمانی که میتونی بغلش کنی کاربرد داره .چون بعدا که وزنش سنگین تربشه نمیتونی خودت ببندی . باید بدی بغل باباش !!!! ایدا جون ببخشید این حرفو میزنم - ولی اگه بچه تو کوچولوتر از بچه خواهرته چرا بهش نمیگی وسیله هاشو بعداز استفاده و تموم شدن دوره - بفرسته برای تو ؟ اگه بخواد هم باز بچه دار بشه خیلی هاش به دردش نمیخوره چون هرروز چیزهای جدیدتر میاد .خواهرهای من این کار کردن . از این کشور پست میکردن یه کشور دیگه . باز اونجا بعداز بزرگتر شدن بچه هاشون -میدادن به بچه های جاری وخواهر شوهر ووو . خیلی به صرفه تره .
پاسخ:
خواهش می کنم مینا جان
چرا خیلی از لباس ها و وسیله ها رو برام آورده و میاره. خیلی به صرفه و عاقلانه ست.
دوشنبه 2 شهریور 1394 19:04
نیکزاد لینک نظر
دیووووانه! گمت کرده بودم. قدم دخترک مبارک
پاسخ:
سلاممممممممممممممم.
چه خوب که پیدام کردی. ممنون عزیزم:))
دوشنبه 2 شهریور 1394 22:21
سرمه لینک نظر
سلام ایدا جان،تبریک میگم برای نی نی نازت،عزیزم این مدل اغوشی را -پریماما-میرداماد روبروی نفت جنب دبنهامز داره.
پاسخ:
سلام سرمه جان. ممنون که گفتی. زنگ زدم اما تموم کرده بودند.
سه‌شنبه 3 شهریور 1394 11:59
asab لینک نظر
سلام آیدا جان. خواستم بگم یادمه قبل ترها مامانا با چادر گل گلی بچه ها رو پشتشون میبستن مدل آغوش هایی که گذاشتین خیلی شبیه همون تکنیک هست میتونید از یه چادر گلدار استفاده کنید فقط شما بچه رو روی شکم و سینه قرار بدین. برای زمانهایی که منزل هستین استفاده کنید تا مچتون کمتر آسیب ببینه. برای شما و دختر کوچولوتون آرزوی خیر دارم.
پاسخ:
ممنون عزیزم.درسته ، قدیمامی کردند اما من بلد نیستم. شما بلدید؟
چهارشنبه 4 شهریور 1394 13:18
آیدا لینک نظر
سلام اتفاقن این مدل آغوشی خیلی خوبه و اگر اینستاگرام داردید اکانت nazlihb پیشنهاد می کنم چون فکر کنم همین آغوشی خودشون درست کرده بودن
پاسخ:
اتفاقن دختر nazlihb رو خیلی دوست دارم. اما نه ایشون هم خریدن.
پنج‌شنبه 5 شهریور 1394 18:54
Maha لینک نظر
مواظب خودت باش
مامان شدی و من هنوز باورم نمیشه
پاسخ:
:))
دوشنبه 9 شهریور 1394 10:28
بهار لینک نظر
منم وقتی بچم کوچیک بود به شدت نیاز به این آغوشی های پارچه ای داشتم .... و خوب بیشتر دوست داشتم بستنش به پشت با چادر رو هم یاد بگیرم ولی کسی از اطرافیانم بلد نبودند!!
اگر کسی از نزدیکانت با چادر بلده ببنده یاد بگیر ، هم ارزونه هم همین کاربرد رو داره...
چندین مدل هم با چادر میشه بست.من جدیدا سرچهارراه خونمون از این دستفروش ها دیدم که طفل معصوم بچه نوزاد رو با چادر میبنده جلوش(دقیقا مثل عکسا)
پاسخ:
نه متاسفانه کسی بلد نیس و هر چی هم سرچ می کنم توی نت هم چیزی پیدا نمی کنم.
ای کاش هم روش رو داشتم هم امکانش رو که برم از همین خانوم های دستفروش یاد بگیرم.
دوشنبه 9 شهریور 1394 14:37
بهار لینک نظر
آیدا چرا نخواستی چیزی رو سرش باشه؟
پاسخ:
برای نوزاد همکار شوهرخواهرم اتفاق بدی افتاده، آویز بالای تختش افتاده روش و طفلکی خفه شده. تو بیمارستان بهشون گفتن علت مرگ یک درصد نوزادها همین آویز بالای تخته.
سه‌شنبه 10 شهریور 1394 09:43
samira لینک نظر
تازه باید فکر دومی هم باشی
چون یکم بزرگ بشه عذاب وجدان میگیری که بچت تنهاست
اطرافیان ول نمیکنن
پاسخ:
خودم دوست دارم دومی رو داشته باشم.
چهارشنبه 11 شهریور 1394 01:05
مریم لینک نظر
http://hw4.asset.aparat.com/aparat-video/3ebf4a6dbf9545b873058f6b43fe84c32355142-360p__91348.mp4


سلام آیدا جونم،اینجا بهت یاد میده چه جورى با پارچه بچه رو به خودت ببندى
پاسخ:
ممنون عزیزم. اینو رو دیدم. پارچه ش رو ندارم.
چهارشنبه 11 شهریور 1394 08:25
سارا لینک نظر
من بلدم نمیدونم چطوری توضیح بدم که متوجه شی
چادر رو رو زمین پهن کن از خط دوختش تا بزنش رو خودش
بعد گل انار رو بزار روی پشتت چادر رو از قسمتی که رو سر قرار میگیره بزار روی شونه های دخترتو تا پایین چادرورو بیار که رو بدنشو بگیرو بعد تا زیر قمبلش بیاد بعد کل چادرو جمع کنبه سمت جلو خودت از شونه هات ردش کن بعد از شونه به سمت شکمت به صورت ضربدری بنداشو بیار از شکمت بندارو ببر زیر قمبل دخترت گره بزن
پاسخ:
انقدر دورم شلوغ شد که نشد روشت رو امتحان کنم. امروز امتحانش می کنم مررسی.
جمعه 13 شهریور 1394 00:35
نوا لینک نظر
من ازاون مدلی که خواهرتون براتون گرفتن داشتم راضی بودم کاربردی بود وخیلی هم مصرف کردم ما چون دوتا بچه داریم هم خودم وهم همسرم همزمان میبستیم وبچها راحت بودن ماهم راحت بودیم اقایون با مدل پارچهای سخت ارتباط میگیرن احتمالا همسر شما هم راحتتر میتونن مدل عرفی اغوشی رااستفاده کنن وبرای بابای خونه هم مهمه که با اغوشی راحت باشه
جمعه 13 شهریور 1394 20:30
دل آرام لینک نظر
آره دیدن. چیز خاصی نیست فقط جنسش مهمه چی باشه. الگوش رو هم میشه سرچ کرد پافت
پنج‌شنبه 19 شهریور 1394 15:20
fifi لینک نظر
salam aida jan,man az in modelhaye parche ee yedoone estefade nakarde daram.age hanooz nagerefti begoo ta barat biyaram.do hafte dige miyam iran.
پاسخ:
سلام
خیلی لطف می کنی اما فکر کنم دیر دارم جواب می دم و شما اومدی ایران. اگه نیمدی ممنون می شم برام بیارش.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.